Europa Wiadomości

Na niemieckich kąpieliskach dochodzi coraz częściej do agresywnych ataków ze strony imigrantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal dojczland.info do ataku na ratowników w Essen, przewodniczący Federalnego Związku Niemieckich Basenów (niem. Bundesverband deutscher Schwimmbäder), Peter Harzheim, ostrzega przed rosnącą agresją wśród gości odwiedzających niemieckie baseny i kąpieliska. „Atmosfera na terenie otwartych basenów w Niemczech staje się coraz bardziej agresywna” – powiedział Harzheim w środę w Düsseldorfie niemieckiemu dziennikowi „Rheinische Post”. Według przewodniczącego związku sytuacja pogarsza się od 15 lat z roku na rok.

Grupa młodych mężczyzn zaatakowała dwóch ratowników i młodą dziewczynę na odkrytym basenie w Essen. Dwunastolatka i jeden z ratowników znaleźli się z niewielkimi obrażeniami w szpitalu. Oboje są już w domach. Po agresorach zaginął wszelki ślad.

W poniedziałek wieczorem grupa około ośmiu mężczyzn najpierw sprowokowała 22-letniego ratownika, a następnie go pobiła. Zaatakowano również jego kolegę, który przyszedł z pomocą napadniętemu. Dopiero gdy dołączył do nich trzeci ratownik, młodzi mężczyźni uciekli. Oprócz tego, jeden z mężczyzn podczas ucieczki uderzył 12-letnią dziewczynkę.

Jak to skomentujecie?

Źródło: dojczland.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!