Wiadomości

Próbowali włamać się do bankomatu z walutami do gier

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali włamać się do bankomatu z walutami do gier. Za tego rodzaju przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

26 grudnia 2019 roku około godziny 10:00 do policjantów dotarł sygnał, że w Aleksandrowie Łódzkim przy ulicy Piotrkowskiej załączył się alarm. Sygnał pochodził z lokalu w którym znajdował się bankomat z walutami do gier komputerowych. Po chwili na miejscu pojawili się policjanci. Reakcja na informacje była na tyle szybka, że funkcjonariusze zauważyli wychodzącego z obiektu podejrzewanego. Mężczyzna wsiadł do zaparkowanego w pobliżu opla. Zanim jednak zapalił silnik został zatrzymany przez mundurowych. W samochodzie siedział również prawdopodobny wspólnik.

Przy pierwszym z mężczyzn zabezpieczono kominiarkę, rękawice robocze a także łom. Obudowa wspomnianego bankomatu miała naruszoną konstrukcję, jednak sprawcy nie zdołali skraść kasety. 35 i 37-latek trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Jest to przestępstwo zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Śledczy już skierowali do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanych.

/lodzka.policja.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!