Wiadomości

Hakerzy zaatakowali telewizję Biełsat, to już drugi duży atak w tym półroczu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do ataku doszło w czwartek wieczorem po ogłoszeniu planów relacjonowania na żywo niedzielnych protestów przeciwko integracji z Rosją. Strona internetowa telewizji Biełsat została zaatakowana z ponad trzech tysięcy adresów IP. Serwis udało się odblokować w piątek wieczorem. Dziennikarze zwracają uwagę, że to już drugi duży atak w tym półroczu.

Białoruska opozycja i środowiska niezależne widzą w toczących się rozmowach z Rosją na temat pogłębienia integracji zagrożenie dla białoruskiej suwerenności. Część z nich uważa, że grożą one w perspektywie nawet „wchłonięciem” Białorusi przez Rosję. Aktywiści z 15 partii i organizacji opozycyjnych prowadzą kampanię w obronie niepodległości „Obronimy Białoruś”.

7 i 8 grudnia opozycja zorganizowała protesty, które trwały po wiele godzin, a uczestniczyło w nich pierwszego dnia około tysiąca, drugiego – około sześciuset osób. Nie były one uzgadniane z władzami. W trakcie akcji milicja nie zatrzymywała jej uczestników, jednak kilka dni później aktywiści zaczęli otrzymywać wezwania na milicję, która zarzuca im złamanie przepisów o masowych zgromadzeniach.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!