Wiadomości

Próbował rozjechać próbujących go zatrzymać policjantów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kraśniccy policjanci prowadzili wczoraj pościg za volkswagenem passatem, którego kierujący nie zatrzymał się do kontroli. Kierowca nie reagował na dawane przez policjantów sygnały. W trakcie ucieczki spychał radiowozy, próbował też rozjechać próbujących go zatrzymać mundurowych.

Wczoraj wieczorem policjanci z Annopola podjęli pościg za kierowcą volswagena passata po tym, jak nie zatrzymał się do kontroli. Ignorując wydawane przez mundurowych sygnały rzucił się do ucieczki, uciekając polnymi I leśnymi drogami.

Kierowca passata próbował spychać policyjne radiowozy, które go ścigały. W momencie, gdy policjanci wysiedli z radiowozu by zatrzymać uciekiniera, ten ruszył w ich stronę próbując rozjechać mundurowych. Policjanci oddali strzały w opony samochodu. Napastnik ponownie ruszył do ucieczki. Jego jazda zakończyła sie na ogrodzeniu posesji. Wtedy mężczyzna wybiegł z samochodu i rzucił się do pieszej ucieczki w stronę lasu.

Do poszukiwań uciekiniera ruszyli kraśniccy funcjonariusze. Prawdopodobnie pojazdem razem z nim podrózowali jeszcze pasażerowie. Policjanci ustalili już personalia kierującego. Czynności w tej sprawie nadal trwają.

Zgodnie z kodeksem karnym, niezatrzymanie się do kontroli i ucieczka przez policją zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności. Niewykluczona będzie także odpowiedzialność karna kierującego w zwiazku z próbą najechania na interweniujacych funkcjonariuszy. O zarzutach zadecyduje prokurator.

/Policja Lubelska/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!