Wiadomości

Próbował oszukać starszą kobietę metodą “na córkę”, został złapany na gorącym uczynku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policjanci z Sulechowa zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który usiłował oszukać jedną z mieszkanek tego miasta metodą „na córkę”. Materiał dowodowy zebrany w sprawie pozwolił prokuratorowi na wystąpienie z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. 20-latek decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

W środę (20 maja) tuż przed godziną 12, do dyżurnego Komisariatu Policji w Sulechowie zadzwonił starszy mężczyzna i poinformował, że prawdopodobnie ktoś chce oszukać jego żonę podając się za jej córkę i wyłudzić od niej pieniądze. Z relacji zgłaszającego wynikało, że na ich telefon stacjonarny zadzwoniła nieznana kobieta podająca się za ich córkę i poprosiła o pożyczenie pieniędzy w kwocie 20 tysięcy złotych na spłatę rzekomego długu.

Nieznajomy głos próbował przekonać jego żonę, żeby podjęła pieniądze z banku i przekazała „córce”. Jednocześnie dzwoniąca nieznajoma kobieta poprosiła, aby seniorka się nie rozłączała. 74–letnia żona zgłaszającego zorientowała się, że ktoś próbuje ją oszukać, dlatego też poprosiła męża, aby powiadomił Policję, a sama wyszła z domu, żeby pojechać do banku.

Mężczyzna poinformował dyżurnego, że gdy żona wyszła z mieszkania, on zauważył przez okno idącego za nią młodego mężczyznę. Sulechowscy policjanci zareagowali błyskawicznie i zaraz po zgłoszeniu pojawili się przed domem małżeństwa. Na terenie osiedla zauważyli młodego mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi podanemu przez zgłaszającego, który wyglądał jakby obserwował idącą przed nim kobietę. Policjanci nie wahali się ani chwili i natychmiast go zatrzymali.

Okazało się, że zatrzymany przez nich 20-latek miał za zadanie odebrać od kobiety pieniądze dla fałszywej córki. Zatrzymany mężczyzna to 20-letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. Jak ustalili policjanci współpracował on w przestępczym procederze z innymi osobami. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Po zebraniu materiału dowodowego prokurator Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 20-latka. Decyzją sądu młody mężczyzna trafił do aresztu na 3 miesiące. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Źródło: podinsp. Małgorzata Stanisławska
Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!