Wiadomości

Problemy organizatorów premiery książki “Powrót do Jedwabnego”, wypowiedziano kolejną umowę na wynajem sali

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z ogromnymi problemami borykają się organizatorzy spotkania promocyjnego z autorami książki „Powrót do Jedwabnego”. Najpierw umowę na wynajem sali wypowiedziało im Katolickie Centrum Kultury Dobre Miejsce, przy czym „Gazeta Wyborcza”, która nie kryje satysfakcji, że spotkanie zostało zablokowane, utrzymuje, iż miało to związek po interwencją „oburzonego mieszkańca Warszawy”, który „wysłał w tej sprawie list do kard. Kazimierza Nycza oraz ks. Wojciecha Bartkowicza, rektora Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie”.

„Wstrząsające jest dla mnie, obywatela kraju, w którym działały nazistowskie obozy koncentracyjne i w którym Polacy obok postaw heroicznych prezentowali również postawy antyżydowskie i antyludzkie, powstanie książki, która zrównuje Szoa z przedsiębiorstwem. Równie wstrząsający jest fakt, że pozycja ta, która ma demaskować rzekomą wykreowaną wizję Zagłady, ma mieć premierę na terenie związanym z warszawskim Kościołem” – miał napisać w liśćie mężczyzna, którego personaliów GW nie ujawnia.

Organizatorzy w trybie pilnym podjęli próbę znalezienia innej sali, ale gdy już wydawało się, że spotkanie jednak się odbędzie, tyle że w Domu Pielgrzyma Amicus, okazało się, że i tam nie będzie to możliwe.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!