Wiadomości

Próba zamachu terrorystycznego w Domu Polskim w Stanisławowie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Stanisławowie w rynnie Domu Polskiego znaleziono granat. Wygląda na to, że miała tam miejsce próba zamachu terrorystycznego.

Jak informuje lokalny portal Galka.if.ua na fasadzie Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego, znanym jako Dom Polski w Stanisławowie (obecnie – Iwano-Frankiwsk) pracownicy placówki zauważyli wczoraj granat.

Było to w porze obiadowej. Podczas profilaktycznego czyszczenia klimatyzacji pracownik techniczny Centrum, które znajduje się na pierwszym piętrze budynku przy ulicy Siczowych Strzelców, zauważył przedmiot wyglądający jak granat, który znajdował się w metalowej rynnie.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce, stwierdzili, że granat ma hak, dzięki któremu był zaczepiony o rynnę. Prawdopodobnie mechanizm ten miał doprowadzić do detonacji granatu.

Na miejsce wezwano policyjnych pirotechników, którzy zabezpieczyli teren i przystąpili do rozbrojenia ładunku. Policjant w kamizelce kuloodpornej i hełmie wyciągnął z granatu zapalnik.

Znaleziony pocisk był granatem RGD-5 (ręczny granat przeciwpiechotny). Został on oddany do policyjnej ekspertyzy. Wszczęto śledztwo w sprawie nielegalnego posługiwania się bronią, amunicją lub ładunkami wybuchowymi.

/galka.if.ua, kresy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!