Wiadomości

Próba zakłócenia Mszy Św. przez bojówkarzy LGBT w katedrze świdnickiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Według relacji wikariusza katedry świdnickiej p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika i św. Wacława Męczennika, podczas sprawowania niedzielnej liturgii aktywiści LGBT usiłowali zakłócić mszę – pisze portal tysol.pl.

– Dziś podczas Mszy św., którą sprawowałem, #Tęczowiterroryści z pod znaku #LGBT wtargnęli do świątyni i wnosząc tęczową szmatę próbowali zakłócić liturgię. Opatrzność Boża sprawiła, że we Mszy św. uczestniczył komendant policji. Błyskawiczna reakcja, zatrzymanie i zarzuty – pisze ks. Marcin Januszkiewicz.

Jak poinformowała w rozmowie z portalem swidnica24.pl st. sierż. Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji, w ręce policji trafiły cztery osoby – trzy kobiety oraz mężczyznę.

– Dzisiaj po godzinie 9.00 otrzymaliśmy informację, że 4 osoby, trzy kobiety i mężczyzna, weszły do katedry i próbowały zakłócić obrządek religijny. Zostały wyprowadzone przez uczestników mszy i przekazane policjantom, którzy przyjechali na miejsce – powiedziała Ząbek w rozmowie z portalem swidnica24.pl.

/tysol.pl, swidnica24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!