Wiadomości

Próba ataku na Magdalenę Ogórek: “W moją stronę szedł mężczyzna z niedobrym zamiarem”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziennikarka TVP Info Magdalena Ogórek relacjonuje, że doszło do próby ataku na nią.

Do niepokojącego zdarzenia doszło przed budynkiem TVP Info, w którym Magdalena Ogórek prowadzi m.in. poranny program “W kontrze”. Drugim gospodarzem jest Jarosław Jakimowicz, w przeszłości aktor, a obecnie komentator i prezenter w mediach publicznych.

– W moją stronę szedł mężczyzna z jakimś niedobrym zamiarem, to było widać po wyrazie jego twarzy, miał uniesione ręce. Na szczęście wyskoczył Jarek Jakimowicz i ruszył w stronę tego pana, wówczas on natychmiast opuścił ręce i się wycofał. Później trochę przeżywałam tę sytuację, bo gdyby Jarka nie było, to nie wiem, jakby się skończyła. Na szczęście się nic nie stało – relacjonuje Ogórek w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

Zapytana, czy w ostatnim czasie miała podobne sytuacje, odpowiada: – Staram się nie mieć, bo jak widzę, że ktoś przygląda mi się w taki sposób, to po prostu przechodzę na drugą stronę ulicy.

Dziennikarka zaapelowała, aby nie nakręcać hejtu i nienawiści, których w naszej przestrzeni publicznej jest coraz więcje. Apel o nienakręcanie hejtu. – Apeluję do wszystkich – nie nakręcajmy hejtu. To, co się teraz dzieje wobec Pawła Kukiza naprawdę uruchamia tego typu zachowania. To jest bardzo niebezpieczne – podkreśla Magadelna Ogórek.

Dziennikarka nawiązała do krytyki, a wręcz hejtu, który spływa ostatnio na lidera Kukiz’15, a także dwóch innych posłów z jego formacji. Ma to związek z głosowaniem ws. “lex TVN”, gdzie parlamentarzyści Kukiz’15 zagłosowali razem z PiS. Wcześniej, dzięki nim, ponowiono głosowanie, które za pierwszym razem wygrała opozycja.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!