Wiadomości

Prezydent zwrócił się do ministra środowiska o rozważenie wyłączenia z odstrzału wysokoprośnych loch

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Pałacu Prezydenckim zakończyło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z ministrem środowiska Henrykiem Kowalczykiem, szefem resortu rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim, a także Głównym Lekarzem Weterynarii Pawłem Niemczukiem.

Dzisiaj w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda spotkał się z ministrami: rolnictwa – Janem Krzysztofem Ardanowskim i środowiska – Henrykiem Kowalczykiem oraz głównym lekarzem weterynarii Pawłem Niemczukiem.

„W trakcie spotkania omówiono kwestię zasadności odstrzału dzików w Polsce i w innych krajach europejskich jako formy zapobiegania i zwalczania ASF, zalecanej przez UE. Omówiono także sytuację rolników polskich na obszarach dotkniętych występowaniem tej choroby i możliwości zminimalizowania ryzyka pojawienia się jej w innych miejscach” – przekazała Kancelaria Prezydenta w komunikacie.

Kancelaria przekazała ponadto, że prezydent zwrócił się do ministra środowiska „o rozważenie wyłączenia z odstrzału wysokoprośnych loch”. Wzmożone polowania na dziki mają odbyć się 12, 19 i 26 stycznia.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!