Wiadomości

Prezydent nadał bieg wnioskowi rodziny Falenty o jego ułaskawienie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent formalnie uruchomił procedurę ułaskawienia Marka Falenty – dowiedział się reporter RMF FM. Andrzej Duda przesłał do Prokuratury Krajowej wniosek rodziny biznesmena, a prokuratura przekazała już dokumenty sądowi pierwszej instancji, który orzekał w sprawie Falenty – skazanego na 2 i pół roku więzienia w aferze podsłuchowej. To nie oznacza jednak, że prezydent chce ułaskawić biznesmena.

Prezydent z mocy prawa przesyła skierowaną do niego prośbę o łaskę do Prokuratury Krajowej, jeśli nie zdecyduje się na osobiste ułaskawienie skazanego. Ten wniosek już trafił do sądu, który ma wydać opinię w sprawie Falenty. Ma na to maksymalnie 2 miesiące.

Ważne, że prezydent nie jest tą opinią związany. Co ciekawe, prezydenta nie obowiązują sztywne terminy nadawania biegu wnioskom o ułaskawienie. Natomiast – jak dowiedział się reporter RMF FM – do prokuratury dokumenty przekazał jeszcze w marcu, gdy Marek Falenta był ścigany listem gończym i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, po tym jak w lutym nie stawił się w więzieniu.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!