Europa Wiadomości

Prezydent Gruzji potępiła Rosję za ubiegłoroczny cyberatak na infrastrukturę internetową kraju

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy przeczytać na portalu telewizjarepublika.pl prezydent Gruzji potępiła Rosję za ubiegłoroczny cyberatak na infrastrukturę internetową kraju. Samole Zurabiszwili oświadczyła, że Rosja zaatakowała suwerenność i bezpieczeństwo Gruzji.

Potępiając działania Rosji gruzińska prezydent oświadczyła, że podjęta przez Rosję próba sparaliżowania działalności urzędów państwowych była zamachem na wolność i suwerenność Gruzji.

W ocenie Salome Zurabiszwili, Moskwa kolejny raz dopuściła się „wołającego o pomstę naruszenia międzynarodowych zasad oraz zastosowała wobec Gruzji metody stosowane we współczesnej wojnie hybrydowej”.

Już wczoraj działania Rosji potępiła społeczność międzynarodowa, w tym kraje Unii Europejskiej, a wśród nich Polska. „Rząd RP z zaniepokojeniem przyjął informację o szeroko zakrojonym cyberataku na Gruzję, który miał miejsce 28 października 2019 roku” – napisano w specjalnym oświadczeniu, wydanym przez polskie MSZ.

Resort spraw zagranicznych podkreślił, że “wrogie i nieodpowiedzialne działania Federacji Rosyjskiej w cyberprzestrzeni, zmierzające do podważenia międzynarodowej stabilności i suwerenności innych państw, powinny być ujawniane i stanowczo piętnowane”.

Co wy na to?

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!