Europa Islam Wiadomości

Prezydent Erdogan weźmie udział w otwarciu meczetu w Niemczech

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu dzienniknarodowy.pl, prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan nie ukrywa, że celem jego polityki, która oparta jest na islamie, jest wzmocnienie własnego państwa i nawiązanie do dziedzictwa Imperium Osmańskiego. Erdogan stara się konsolidować własnych rodaków poza granicami kraju, a w czasie wizyty w Niemczech, gdzie mieszka kilka milionów Turków, weźmie udział w otwarciu meczetu.

Islamski dom modlitwy znajduje się w Kolonii – na terenie największej gminy tureckiej w Niemczech. Obecność prezydenta Erdogana jest jednym z elementów jego dwudniowej wizyty za Odrą.

Wczoraj spotkał się on z władzami Niemiec: kanclerz Angelą Merkel oraz prezydentem Frankiem-Walterem Steinmeierem. Politycy z Berlina nie unikali rozmów o trudnych tematach i poruszali tematy łamania praw człowieka czy ograniczenia wolności słowa w Turcji.

Jednakże wydaje się, że prezydent Turcji nic sobie z tego nie robi. Po raz kolejny wezwał on do wydania Ankarze zwolenników Fethullaha Güllena, który oskarżany jest przez władze Turcji o organizację zamachu stanu przed dwoma laty.

Co o tym sądzicie? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!