Wiadomości

Prezydent Duda zdecydowanie przeciwny ujawnieniu aneksu do raportu WSI

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Nie widzę powodów do ujawniania aneksu do raportu z likwidacji WSI – powiedział prezydent Andrzej Duda. Zadeklarował, że zna treść tego aneksu, który powinien znajdować się również w dyspozycji odpowiednich służb.

Prezydent, który był gościem programu „Poranek Siódma9” emitowanego na antenie rozgłośni katolickich, pytany, czy zna treść aneksu z raportu z likwidacji WSI i czy jest szansa, że ten aneks zostanie ujawniony, odpowiedział, że zna jego treść. 

– Nie widzę powodu, dla którego miałby być ten aneks ujawniony do dyspozycji publicznej – oświadczył Andrzej Duda. 

– Jeżeli służby, czy inne podmioty, czy inne organa państwa, które są do tego uprawnione, chcą się zapoznać z tym aneksem, to zwracam uwagę na treść ustawy – nie jest to jedyny egzemplarz aneksu – ten, który znajduje się w gestii prezydenta RP. Także rząd swego czasu otrzymał ten aneks – dodał. 

Prezydent podkreślił, że materiały – na podstawie których aneks został przygotowany – powinny się znajdować w dyspozycji odpowiednich służb.

– Kiedyś były one tutaj w BBN, ale za czasów rządów PO zostały stąd zabrane prawie siłą i dzisiaj, jak sądzę, znajdują się gdzieś w archiwach służb, więc również i służby powinny mieć do nich dostęp. Jeżeli nie mają, to powinny być prowadzone tutaj odpowiednie postępowania i poszukiwanie tych, którzy są winni, że tych dokumentów nie ma – zaznaczył Andrzej Duda.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!