Wiadomości

Prezydent Duda zawetuje “piątkę dla zwierząt” Kaczyńskiego?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Na pierwszym miejscu jest byt rolnika, jakość życia jego i jego rodziny – powiedział w trakcie Dożynek Prezydenckich prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do trwającej dyskusji nad ustawą o ochronie zwierząt, i zadeklarował, że będzie miał to na względzie, gdy ustawa w ostatecznej postaci trafi na jego biurko.

Andrzej Duda podczas Dożynek Prezydenckich w Warszawie podkreślił, że polskie rolnictwo potrzebuje nieustannego wsparcia.

– Wsparcia ze strony rządzących, zrozumienia, dobrego zarządzania, dobrego gospodarowania i dobrego sprawiedliwego dzielenia, tego co jest dla rolnictwa i tego, co dla rolnictwa może być wykorzystane – mówił.

Odniósł się też do dyskusji na temat ustawy o ochronie zwierząt, autorstwa PiS, którą w piątek przegłosował Sejm – przy sprzeciwie części posłów Zjednoczonej Prawicy. – Chcę powiedzieć ze stanowczością, ale i w pewnym sensie z gniewem, że padło wiele nieprawdziwych słów, które nigdy nie powinny paść, szczególnie z ust osób, które na rolnictwie się nie znają, często nie widzieli, w jaki sposób realizowana jest hodowla zwierząt – powiedział prezydent.

Podkreślił, że hodowle zwierząt to często racja bytu rolnika i jego rodziny. Zadeklarował, że dobrostan zwierząt, to aby były traktowane humanitarnie, aby żyły w jak najlepszych warunkach, jest ogromnie ważne, ale „nie można w tym wszystkim zapominać o tym, że na pierwszym miejscu jest byt rolnika”.

Zdaniem głowy państwa o tym trzeba pamiętać w czasie każdych prac legislacyjnych i parlamentarnych.

– Obiecuję z tego miejsca rolnikom, że gdy ustawa w ostatecznej postaci przyjdzie do mnie, będę przy tej decyzji miał na względzie kwestie humanitarnego traktowania zwierząt, ale będę miał także na względzie byt i jakość życia polskich rolników – zadeklarował Duda.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!