Wiadomości

Prezydent Duda rozpoczyna trzydniową wizytę na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Andrzej Duda w Kijowie weźmie udział w Szczycie Platformy Krymskiej oraz w obchodach Dnia Niepodległości Ukrainy. Spotka się też z prezydentem tego kraju Wołodymyrem Zełenskim.

Współpracownicy Andrzeja Dudy zapowiadają wizytę jako okazję do wyrażenia poparcia dla integralności terytorialnej Ukrainy oraz jej prozachodnich aspiracji.

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch zaznaczył, że Szczyt Platformy Krymskiej będzie też okazją do podkreślenia niezgody na jakiekolwiek działania rosyjskie na terenie okupowanego półwyspu.

Według ukraińskiego MSZ, w poniedziałkowym spotkaniu inaugurującym Platformę Krymską wezmą udział delegacje z 44 państw i organizacji międzynarodowych, w tym 14 szefów państw, rządów i Unii Europejskiej. Podczas Szczytu Platformy Krymskiej Andrzej Duda będzie rozmawiał między innymi z prezydentami krajów bałtyckich – Litwy, Łotwy i Estonii.

W poniedziałkowe popołudnie w ambasadzie RP w Kijowie prezydent spotka się z Polakami mieszkającymi na Ukrainie, a także z członkami Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie.

Wieczorem w Operze Narodowej Ukrainy Andrzej Duda weźmie udział w koncercie organizowanym z okazji 30-lecia niepodległości Ukrainy.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!