Wiadomości

Prezydent Duda powołał nowych członków rządu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość powołania nowych ministrów. Rekonstrukcja rządu była konieczna w związku z tym, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego kilku ministrów zdobyło mandaty.

Jacek Sasin został wicepremierem i szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów. Marian Banaś został ministrem finansów. Bożena Borys-Szopa objęła Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Dariusz Piontkowski został mianowany nowym ministrem edukacji narodowej. Elżbieta Witek została powołana na ministra spraw wewnętrznych i administracji. Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk dołączył do Rady Ministrów. Michał Woś został powołany na członka Rady Ministrów.

– Gratuluję i dziękuję. Gratuluję nominacji na jednej z najwyższych i dostojnych urzędów jakie są w RP. Dziękuję, że przyjmujecie na siebie ten wielki trud i odpowiedzialność, jaką jest udział w rządzeniu RP, realizacja władzy wykonawczej, wzięcie na siebie odpowiedzialności za zobowiązania, które złożyliśmy i składamy naszym rodakom — mówił prezydent.

– Jestem przekonany, że tym zadaniom podołacie — dodał.

– Przed chwilą pożegnałem ministrów i panią premier. Oni idą do nowych zadań. Nie było osób zmartwionych. Nikt nie dostał tego odwołania wbrew swojej woli. To jest pewna przemiana, zmiana. Jedni idą do nowych zadań, następni przychodzą po to, żeby zadania wykonywać — powiedział prezydent Duda.

– Życzę, byście też mogli kiedyś zakończyć służbę dla RP na tych urzędach z osobistą satysfakcją i wysoką oceną społeczną. Służymy RP, a służba ta oznacza, że poddajemy się pod ocenę polskiego społeczeństwa. Po tym, jak nas oceniają, jak na nas patrzą, co o nas myślą – to jedyna poważna recenzja naszej działalność — podkreślił Andrzej Duda.

/wpolitye.pl/

Życzę, byście mogli z satysfakcją patrzeć po talach na swoją służbę. Tego szacunku, który jest nie do przecenienia. Życzę, byście tak pracowali i na taką ocenę zasłużyli, bo to będzie oznaczało, że dobrze przysłużyliście się RP. A o to chodzi.

Na koniec taka moja osobista dygresja. Wczoraj wieczorem długo rozmawiałem z panem Jackiem Sasinem. Wspominaliśmy w rozmowie, że prawie dokładnie 9 lat temu, 7 lipca 2010 roku odbieraliśmy nasze dymisje na Wiejskiej. Odwoływano nas z urzędów po śmierci Lecha Kaczyńskiego. Dziś spotkał mnie ten zaszczyt, że mogłem wręczyć te nominacje. Służymy Rp nieprzerwanie, a fortuna kołem się toczy

— powiedział prezydent Andrzej Duda.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!