Wiadomości

Prezydent Duda podsumował spotkanie z prezydentem Izraela

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Spotykamy się, aby dać świadectwo pamięci o zagładzie narodu żydowskiego, żeby powiedzieć „Nigdy więcej” – mówił dziś prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Izraela Reuvenem Riwlinem.

Prezydenci Polski Andrzej Duda i Izraela Reuven Riwlin wezmą dziś udział w Marszu Żywych. Przed południem Andrzej Duda i Reuven Riwlin spotkali się w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu.

„Jest dla mnie wielkim zaszczytem, ale zarazem jest dla mnie wielce znaczące Panie prezydencie to, że spotykamy się dziś tutaj, w Polsce, ale zarazem w mieście, które widziało straszliwą tragedię narodu żydowskiego, w mieście, w którym nazistowscy Niemcy stworzyli obóz zagłady, obóz Auschwitz-Birkenau. Spotykamy się na Marszu Żywych” – powiedział polski prezydent.

„Spotykamy się po to, aby dać świadectwo, aby dać świadectwo pamięci o zagładzie narodu żydowskiego, ale zarazem, aby po raz 30. powiedzieć światu stąd właśnie, z tego miejsca, gdzie doszło do tej straszliwej tragedii, żeby powiedzieć – >>Nigdy więcej<<, żeby powiedzieć, czy wręcz krzyknąć – >>Popatrzcie, do czego może prowadzić antysemityzm, popatrzcie do czego może prowadzić ksenofobia, rasizm<<” – dodał. /Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!