Wiadomości

Prezydent Duda podpisałby ustawę o “związkach partnerskich”?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Andrzej Duda przyznaje w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”, że gdyby na jego biurko trafiła ustawa dot. związków partnerskich to poważnie by się zastanowił nad jej podpisaniem.

Prezydent podkreśla, że jego ewentualna aprobata zależałaby od tego, jakie konkretne rozwiązania proponowałoby nowe prawo.

– Gdyby chodziło o status osoby najbliższej ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył – przyznaje Andrzej Duda. – Zwłaszcza że taka ustawa dotyczyłaby wszystkich żyjących w związkach nieformalnych – dodaje.

Prezydent przyznaje, że ma kontakt z osobami LGBT. Andrzej Duda wyjawił, że w Pałacu Prezydenckim odwiedzają go osoby o orientacji homoseksualnej. – Nie stanowi to dla mnie najmniejszego problemu, nie wpływa w żaden sposób na mój stosunek do kogokolwiek – podkreśla.

Andrzej Duda jednocześnie odniósł się do decyzji niektórych samorządów przyjmujących uchwały dot. „stref wolnych od LGBT”. Prezydent tłumaczy w rozmowie z „Wprost”, że te uchwały nie dotyczą konkretnych osób tylko radykalnej ideologii. Zastrzegł jednak, że sam by takiej uchwały nie poparł.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!