Wiadomości

Prezydent Duda: Oczekuję od prezydenta Ukrainy, że ludzie o antypolskich poglądach nie będą w ukraińskiej polityce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Oczekuję od prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki i od jego współpracowników, od premiera Wołodymyra Hrojsmana, że ludzie otwarcie głoszący poglądy nacjonalistyczne i antypolskie nie będą zajmowali ważnych miejsc w ukraińskiej polityce – oświadczył w rozmowie z Telewizją Trwam prezydent Andrzej Duda.

„Oczekuję od pana prezydenta Petro Poroszenki i od jego współpracowników, od pana premiera (Wołodymyra) Hrojsmana, że ludzie, którzy otwarcie głoszą poglądy nacjonalistyczne i antypolskie nie będą zajmowali ważnych miejsc w ukraińskiej polityce, ponieważ tacy ludzie nie budują relacji pomiędzy naszymi krajami, oni je burzą. Więc tacy ludzie w wielkiej polityce, w polityce, która ma międzynarodowe znaczenie, nie powinni mieć od strony ukraińskiej miejsca” – powiedział prezydent we wtorek wywiadzie dla TV Trwam i Radia Maryja.

Dodał, że „to, że są (takie osoby) – bo przecież wszyscy wiedzą że są – to bardzo niedobry znak ze strony ukraińskiej wobec nas”.

„O tym też trzeba głośno mówić, że na bardzo ważnych stanowiskach na Ukrainie są ludzie, którzy praktycznie otwarcie mają poglądy antypolskie. To jest coś nie do przyjęcia” – podkreślił prezydent Andrzej Duda .

/TV Trwam, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!