Wiadomości

Prezydent Duda nie spotka się z Angelą Merkel

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sobotę w Warszawie zjawi się Angela Merkel, która między innymi spotka się z premierem Mateuszem Morawieckim. Jednakże nie dojdzie zapowiadanego przez stronę niemiecką spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. Okazuje się, że biuro kanclerz Merkel najpierw podało do publicznej wiadomości termin spotkania z prezydentem RP, a później dopiero zabiegało o zgodę z Pałacu Prezydenckiego.

Kulisy dyplomatycznych rozmów ujawnia Wirtualna Polska. Jak czytamy, prezydent i jego otoczenie nie zamierzali przystać na taki sposób załatwiania spraw, że o zgodę Andrzeja Dudy Niemcy zabiegają dopiero po ustaleniu i ogłoszeniu terminu.

– Najpierw strona niemiecka ogłosiła, że dojdzie do spotkania i wyznaczyła termin prezydentowi, a później przepraszała i dopytywała, czy spotkanie w tym terminie jest możliwe – mówi cytowany przez portal informator z Pałacu Prezydenckiego.

“O spotkaniu z kanclerz Merkel prezydent Polski dowiedział się z komunikatu niemieckiej strony. Dopiero później przedstawiciele ambasady zgłosili się do Kancelarii Prezydenta, by umówić spotkanie. Tak się nie robi w dyplomacji. Niemiecka strona przepraszała nas za to, ale prezydent miał już wcześniej zaplanowane aktywności w sobotę 11 września” – pisze Wirtalna Polska.

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch wyjaśnił, że Andrzej Duda od lipca ma zaplanowany na sobotę udział w obchodach rocznicy powstania śląskiej Solidarności. Natomiast w piątek będzie rozmawiał z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem.

/wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!