Wiadomości

Prezydent Duda: Nie będę już odpowiadał na sugestie z Brukseli

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Andrzej Duda przyznał, że nie będzie ulegał kolejnym unijnym sugestiom, aby Polska mogła otrzymać należne jej środki finansowe. – Według mojej wiedzy zrealizowaliśmy wszystkie warunki, by otrzymać pieniądze z KPO – powiedział Duda w wywiadzie dla tygodnika „Sieci”.

W wywiadzie, który ukaże się w najbliższy poniedziałek na łamach tygodnika „Sieci” prezydent wyznał, że nie będzie już się dostosowywać do warunków stawianych przez Brukselę, by Polska mogła otrzymać należne jej pieniądze. „Żadnych odpowiedzi na sugestie z tamtej strony nie będę realizował” – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent Duda został zapytany, „jak szukać porozumienia, jeśli nawet głowa naszego państwa została oszukana przez szefową KE” Ursulę Von der Leyen. „Według mojej wiedzy zrealizowaliśmy wszystkie warunki, by otrzymać pieniądze z KPO, nasz plan wydatków został zatwierdzony. Rozumiem, że czekamy na wypłatę tego co nam się należy” – podkreślił.

„Nie wierzę w to, że dalsze wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom tamtej strony przyniesie jakiekolwiek rezultaty. Uważam, że za dużo dobrej woli z polskiej strony zostało wykazane” – wskazał prezydent.

„Zresztą doskonale wiemy, że jest tam grupa z Polski, która prowadzi politykę sprzeczną z podstawowymi interesami państwa polskiego, i zaciera ręce, gdy Polsce szkodzi się w Brukseli. Boleję nad tym, ale takie są fakty” – dodał.

Jak wskazał Duda w rozmowie z tygodnikiem „Sieci”, „obóz liberalno-lewicowy, którego przedstawiciele w większości zasiadają w KE, za wszelką cenę chce doprowadzić do zmiany władzy w Polsce”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!