Wiadomości

Prezydent Duda: Krym musi zostać zwrócony Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Andrzej Duda wrócił z Kijowa, gdzie wziął udział w posiedzeniu Platformy Krymskiej.. – Ukraina potrzebuje wsparcia – powiedział na konferencji prasowej na dworcu PKP w Przemyślu.

– Nasza obecność w Kijowie była bardzo ważna w tym trudnym czasie. Wszyscy w Polsce doskonale to rozumiemy. Wiemy z naszej historii, co to znaczy być poddanym rosyjskiej agresji – mówił prezydent RP. – Jako prezydent RP nie mam wątpliwości, że to my powinniśmy być tymi, którzy okazują wsparcie Ukrainie. Nasza obecność tam jest znakiem tego wsparcia, nie tylko moralnego – dodał Duda.

Następnie prezydent podkreślił, że “Ukraina dzisiaj potrzebuje wsparcia i naszym obowiązkiem jest je dawać”. – Cieszę się, że wielu przywódców z całego świata wzięło wirtualnie udział w szczycie Platformy Krymskiej – podkreślił dalej. – Krym jest ukraiński i musi zostać przywrócony Ukrainie; musi zostać przywrócony stan międzynarodowego porządku – dodał prezydent.

Duda nawiązał także do obchodzonego dzisiaj Dnia Niepodległości Ukrainy. – To znak, że Ukraina się obroni i tego życzę ukraińskim braciom i prezydentowi Wołodymyrowi Zełenskiemi – stwierdził.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!