Wiadomości

Prezydent Duda jest rozczarowany tym, jak na Białorusi potraktowana została opozycja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Z dużym rozczarowaniem przyjąłem to, w jaki sposób władze białoruskie, pan prezydent Łukaszenka postępują wobec opozycji – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Słowenii, odnosząc się do masowych zatrzymań, które miały miejsce w ostatnich dniach na Białorusi.

– Nie ukrywam, że mnie to niepokoi. A rozczarowanie bierze się stąd, że miałem nadzieję, że jednak pan prezydent Łukaszenka zmienia swoją politykę, zwłaszcza, że w ciągu ostatniego roku dawał – przynajmniej takie było wrażenie – wyraźne tego sygnały – stwierdził prezydent Andrzej Duda. – Była pewna nadzieja, że jednak Białoruś i pan prezydent będą chcieli bardziej zbliżać się do standardów obowiązujących w Unii Europejskiej, jeżeli chodzi o relacje między władzą a opozycją, jeżeli chodzi o prowadzenie spraw państwowych. Niestety, jak widać kierunek jest przeciwny.

Prezydent zapowiedział śledzenie rozwoju wydarzeń.

– Będziemy także monitować w tej sprawie, nie zostawimy tego – zapewnił. – Nasza postawa i ocena jest absolutnie jednoznaczna i oczywiście ona jest jednoznacznie negatywna.

Czytaj też:

 

Czy konsekwencją ostatnich wydarzeń na Białorusi będzie zbliżenie białorusko – rosyjskie?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!