Wiadomości

Prezydent Czech: Osoby zmieniające płeć są dla mnie naprawdę obrzydliwe

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W wywiadzie dla jednej ze stacji telewizyjnej prezydent Czech Milosz Zeman skrytykował radykalne bojowniczki o prawa polityczne kobiet, ruch Me Too, parady równości i osoby transpłciowe. Zdaniem Zemana dokonujący zmiany płci popełniają przestępstwo samookaleczenia.

„Osoby zmieniające płeć są dla mnie naprawdę obrzydliwe” – powiedział w telewizji CNN Prima News Zeman. Stwierdził, że jeśli ktoś jest członkiem mniejszości seksualnej, to jest to jego prywatna sprawa.

„Kiedy demonstruje, że ma taką orientację, wywyższa się ponad innych” – powiedział Zeman. 76 letni prezydent zauważył, że gdyby był młodszy, zorganizowałby wielką heteroseksualną demonstrację w Pradze.

Zeman wypowiadał się o tej sprawie w kontekście węgierskiej ustawy, która zakazuje rozpowszechniania w szkołach materiałów uznanych za promujące homoseksualizm lub zmianę płci.

Zeman uważa, że ingerowanie w wewnętrzne sprawy któregokolwiek z państw członkowskich UE jest poważnym błędem politycznym. Orban według Zemana twierdzi, że nie jest przeciwko homoseksualistom, ale sprzeciwia się manipulowaniu rodzicami i dziećmi w sferze seksualnej. „I nie widzę powodu, by się z nim nie zgadzać” – dodał prezydent.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!