Europa Polska Wiadomości

Czy czeka nas kolejny lockdown?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal  pch24.pl atak indyjskiego wariantu koronawirusa znanego jako „delta” jest „więcej niż prawdopodobny”, wynika z oceny wiceministra finansów Piotra Patkowskiego. Tym samym na jesień można spodziewać się wprowadzenia kolejnych lockdownów.

Tak przynajmniej wynika z odpowiedzi ministra finansów na senacki projekt wprowadzenia od 1 września 2021 r. bonu turystycznego dla seniorów. Zdaniem Patkowskiego, argumentem za odrzuceniem pomysłu jest możliwa „zmieniająca się sytuacja sanitarno-epidemiologiczna”.

„Wątpliwości budzi zasadność rozszerzenia zakresu beneficjentów Polskiego Bonu Turystycznego o grupę emerytów i rencistów, w sytuacji gdy niepewne jest zainteresowanie świadczeniem przez tę grupę w okresie od dnia 1 września 2021 r. do dnia 31 marca 2022 r., gdyż zainteresowanie to będzie uzależnione od sytuacji epidemiologicznej, która w okresie jesienno-zimowym może ulec zmianie” – pisze wiceminister Piotr Patkowski w opinii do senackiej inicjatywy.

Słowa ministra są tym samym pierwszym oficjalnym dokumentem przewidującym możliwość wprowadzenia kolejnych lockdownów w okresie jesienno-zimowym.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!