Wiadomości

Prezydent Chorwacji: „Bądźcie pewni, że nie podpiszę umowy z Marrakeszu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović nie podpisze globalnego porozumienia ONZ w sprawie migracji (GCM) – donosi chorwacki portal Direktno.

Portal powołuje się na zamieszczony na Facebooku post chorwackiego dziennikarza telewizyjnego Velimira Bujaneca, który zapytał ją o stanowisko w tej sprawie.

„Bądźcie pewni, że nie podpiszę umowy z Marrakeszu” – miała odpowiedzieć Grabar-Kitarović, jak pisze Bujanec na Facebooku.

Odpowiedź tej treści miała zostać przekazana redakcji za pośrednictwem rzeczniczki prezydent Chorwacji, Ivany Crnić:

„Podzielam Twoje obawy dotyczące nielegalnej migracji i „Porozumienia z Marrakeszu”,absolutnie nie ma mowy o przyjmowaniu nielegalnych imigrantów, Biuro Prezydenta jest w w pełni zaangażowane w negocjacje w sprawie Deklaracji i możesz to sprawdzić w Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Europejskich, które jest w posiada wszystkich dokumentów, w sensie szczegółów … Upewnij się, że nie podpiszę „Umowy z Marrakeszu” …”

Chorwacja przyłącza się więc do coraz większej liczby państw, które zdecydowały się nie podpisywać ONZ-owskiego paktu dot. migracji. Wcześniej odmówiły jego podpisania Stany Zjednoczone, Węgry i Austria.

/Voice of Europe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!