Wiadomości

Donald Trump zapowiada zaostrzenie przepisów imigracyjnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Donald Trump zapowiedział wydanie rozporządzenia, które może doprowadzić do dużej liczby aresztowań przybyszów z Ameryki Środkowej. Prezydent USA zapowiedział uszczelnienie systemu przyjmowania uchodźców i ostrzegł przed niekontrolowanym napływem nielegalnych imigrantów.

Podczas wystąpienia w Białym Domu Donald Trump zapowiedział, że niedługo podpisze rozporządzenie zaostrzające reguły postępowania wobec migrantów, w tym uchodźców.

Nielegalni imigranci zatrzymani na południowej granicy nie będą już wypuszczani na wolność, tylko trafią do ośrodków odosobnienia i tam będą oczekiwać na postępowanie przez sądem imigracyjnym.

– Nie będziemy wpuszczać ich do naszego kraju. Tworzymy rozległe miasteczka namiotowe. Pomaga nam w tym wojsko i robi to bardzo dobrze – tłumaczył amerykański prezydent.

Donald Trump zapowiedział również, że osoby, które chcą wystąpić o azyl w Stanach Zjednoczonych, będą mogły to zrobić wyłącznie na przejściach granicznych. Osoby, które przekroczą granicę nielegalnie, stracą prawo do ubiegania się o status uchodźcy.

– Nielegalna imigracja godzi w amerykańskich pracowników, obciąża podatników, podważa bezpieczeństwo publiczne oraz obciąża szkoły, szpitale i lokalne społeczności – mówił amerykański prezydent.

Donald Trump podkreślił, że zrobi wszystko, by nie wpuścić na terytorium kraju karawany migrantów z Ameryki Środkowej, która zmierza w kierunku amerykańskiej granicy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!