Europa Polska Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda spotka się z papieżem Franciszkiem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal medianarodowe.com wnajbliższy piątek ma dojść do spotkania między Prezydentem Polski, a Papieżem Franciszkiem. W tym celu polski przywódca udaje się do Watykanu. Tam przedstawi on Ojcu Świętemu polski punkt widzenia na kwestie ukraińskie.

Szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak–Bandych poinformowała w Radiu Plus, że Prezydent Andrzej Duda w tym tygodniu udaje się do Watykanu na spotkanie z Papieżem Franciszkiem.

Podkreśliła, że z punktu widzenia polskiego przywódcy jest to istotna kwestia, gdyż Polska jest najbardziej zaangażowana w sprawy ukraińskie. Celem Prezydenta Dudy jest przedstawienie Ojcu Świętemu stanowiska polskiego oraz naszych sojuszników.

Mamy nadzieję, że go przyjmie

– przyznała Ignaczak-Bandych.

Dodała, że Prezydent Duda jest rzecznikiem Ukrainy i udaje się do Watykanu, żeby przedstawić polskie zaangażowanie w sprawy ukraińskie.

Ojciec Święty przyjął w poniedziałek na specjalnej audiencji Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego. Gądecki przekazał Papieżowi, że polscy biskupi potępili atak Federacji Rosyjskiej na Ukrainę i przedstawił działania pomocowe realizowane przez Kościół.

Biuro prasowe KEP przekazało, że spotkanie trwało 45 minut. Abp Gądecki przedstawił papieżowi niektóre kwestie związane z funkcjonowaniem Kościoła w Polsce w czasie trwającej na Ukrainie wojny.

Autor: Krystian Rusiniak

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!