Wiadomości

Prezydenci Turcji i Rosji będą rozmawiać telefonicznie o możliwości zakończenia wojny na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rozmowy ukraińsko-rosyjskie i możliwość zakończenia wojny na Ukrainie będą tematem rozmowy Putina i Erdogana.

W piątek rozmowę z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem odbył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Ukraiński przywódca poinformował o trwającej agresji i “terroryzmie nuklearnym” ze strony Federacji Rosyjskiej.

Po rozmowie Zełenski podziękował Turcji za wsparcie. Recep Erdogan zapewniał wielokrotnie, że Turcja jest gotowa, by podjąć wysiłki na rzecz zmniejszenia napięć w regionie.

– Na tym etapie, niezależnie od warunków i oczekiwań, należy wykorzystać tę szansę. Nasz prezydent wcześniej przekazał tę propozycję zarówno Putinowi, jak i Zełenskiemu. Prezydent Zełenski powiedział wczoraj w rozmowie telefonicznej, że jest gotowy na spotkanie z Putinem w Stambule i Ankarze, gdziekolwiek zechce. Nasz prezydent przekaże to przesłanie Putinowi. Będziemy nadal pracować w tym kierunku – podkreślał rzecznik tureckiego prezydenta Ibrahim Kalin.

Telefoniczną rozmowę prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana z prezydentem Władimirem Putinem zaplanowano na niedzielę. – Taka rozmowa z pewnością będzie miało pozytywny wpływ na zapobiegnięcie dalszemu rozwojowi wojny, deeskalację i zmniejszenie liczby ofiar – zapewnił Ibrahim Kalin.

/Rzeczpospolita, dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!