Polska Wiadomości

Prezes Wód Polskich pisał do Trzaskowskiego w sprawie oczyszczalni już w kwietniu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl Prezes Wód Polskich Przemysław Daca pisał w kwietniu do Rafała Trzaskowskiego w sprawie stołecznej oczyszczalni. Pytał o prace, które miały zapobiec kolejnej katastrofie ekologicznej. Pisma pozostały bez odpowiedzi.

Jak pisano na portalu kresy.pl, w sobotę, rok po awarii stołecznej oczyszczalni ścieków, doszło do kolejnej już awarii kolektorów przesyłających nieczystości do oczyszczalni „Czajka”. Warszawa musi ponownie zrzucać ścieki do Wisły. Jak się okazuje, prezes Wód Polskich Przemysław Daca pisał w kwietniu i czerwcu do Rafała Trzaskowskiego w kwestii stołecznej oczyszczalni. Pytał o prace, które miały zapobiec kolejnej katastrofie ekologicznej. Pisma pozostały bez odpowiedzi.

Prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Przemysław Daca opublikował w sobotę i niedzielę na Twitterze zdjęcia pism, które wysyłał w kwietniu i czerwcu do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Daca prosił w nich o informacje w kwestii działań podjętych w celu zminimalizowania ryzyka ponownej katastrofy ekologicznej na wskutek awarii Czajki. Szef Wód Polskich przypominał w nich również Trzaskowskiemu, że deklarował on, iż przyczyny zeszłorocznej awarii oczyszczalni zostaną wyjaśnione.

Daca argumentował także, że ewentualna awaria w tym roku miałaby jeszcze gorsze skutki, ponieważ stan wody w Wiśle jest niski.

Prezes spółki zaznaczył, że obydwa pisma pozostały bez odpowiedzi.

Co wy na to?

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!