Wiadomości

Prezes firmy powiązanej biznesowo z PZPN, były kpt. SB, zatrzymany po przylocie z Kataru

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Andrzej P., prezes firmy powiązanej biznesowo z Polskim Związkiem Piłki Nożnej, został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne po wylądowaniu samolotu wracającego z Kataru – ustalił portal tvp.info.

Polski Związek Piłki Nożnej według prokuratury stracił milion złotych za sprawą m.in. Macieja S. (byłego sekretarza generalnego PZPN.), Jakuba T. (pełnomocnika OSTTAIR sp. z o.o., a zarazem członka zarządu PZPN), Iwony T. (żony Jakuba T.) i Gabrieli M. (byłej prezes zarządu OSTTAIR sp. z o.o.). Zatrzymania przeprowadzono w ubiegłym tygodniu na polecenie Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej.

Biznesmen współpracujący z PZPN został zatrzymany na lotnisku, po tym jak wysiadł z samolotu wracającego z Kataru – dowiedział się nieoficjalnie portal tvp.info. W Katarze odbywają się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Informacje te potwierdza Centralne Biuro Antykorupcyjne.

„Andrzej P. to kolejna osoba zatrzymana w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie” – przekazał Wydział Prasowy CBA.

W rozmowie z portalem tvp.info prok. Karol Borchólski z Działu Prasowego Prokuratury Krajowej wskazuje, że to kolejne zatrzymanie w śledztwie dotyczącym wyrządzenia szkody PZPN w wysokości miliona złotych. – Zatrzymany to Andrzej P., pełniący funkcję prezesa zarządu Sportfive sp. z o.o., która to spółka następnie działała pod nazwą Lagardere Sports Poland sp. z o.o. Zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty – zaznacza prok. Borchólski. Dopiero po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego śledczy mają podjąć decyzję w sprawie ewentualnego wniosku o zastosowanie środków zapobiegawczych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!