Wiadomości

Premier: Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii o osiem dni

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii o 8 dni – na 21 maja. Tak, żeby w reżimie sanitarnym można było te działy życia społeczno-gospodarczego już uruchamiać – poinformował premier Morawiecki, podkreślając, iż jest to reakcja na poprawę sytuację epidemiczną.

– Postanowiliśmy przekazać jednorazowy dodatek dla personelu niemedycznego w wysokości 5 tys. zł – poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. – Dla pań salowych, panów noszowych, kierowców karetek, pracowników transportu medycznego – dla wszystkich, którzy mają przepracowane co najmniej 21 dni w obszarze covidowym postanowiliśmy przekazać jednorazowy dodatek w wys. 5 tys. zł – dodał.

– Bardzo mocno apelujemy, żeby dostępność szczepionek była jak największa. Na ten temat dyskutowaliśmy na posiedzeniu RE w Porto. Byłem jedną z osób, które apelowały o uwolnienie patentów, o udostępnienie szczepionek i wykorzystanie linii produkcyjnych – mówił premier.

– W ślad za badaniami firmy Pfizer, które potwierdzają możliwość szczepienia 16 i 17-latków, chcemy już wkrótce udostępnić możliwość szczepienia dla tej części społeczeństwa – dodał.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!