Wiadomości

Premier: proponujemy powołanie międzynarodowej komisji do zbadania zbrodni ludobójstwa na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Bucza, Jerpień, Hostomel, Motyzin – to nazwy miejscowości, które każdy z nas zapamięta pewnie do końca życia. Rosjanie dopuścili się zbrodni ludobójstwa – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w KPRM wezwał do utworzenia międzynarodowej komisji. – Zbrodnia ludobójstwa musi zostać w odpowiedni sposób udokumentowana, opisana i osądzona. Dlatego proponujemy powołanie międzynarodowej komisji do zbadania zbrodni ludobójstwa na Ukrainie – powiedział szef rządu.

Premier wezwał także wspólnotę międzynarodową do stanowczej reakcji. – Te straszne zbrodnie Rosjan na Ukrainie muszą spowodować, że nasz krzyk będzie znacznie głośniejszy. Bucza, Jerpień, Hostomel, Motyzin – to nazwy miejscowości, które każdy z nas zapamięta pewnie do końca życia. Rosjanie dopuścili się zbrodni ludobójstwa – powiedział premier.

– Ta zbrodnia musi być osądzona jak zbrodnia ludobójstwa. Musi zdać sobie sprawę z tego, że Ci którzy milczą są współodpowiedzialni. Musimy razem głośno mówić o tych zbrodniach i im przeciwdziałać – dodał.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!