Wiadomości

Kolejny akt oskarżenia w sprawie tzw. afery GetBack S.A.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do sądu trafił kolejny akt oskarżenia w sprawie GetBack S.A. Czynności w śledztwie prowadzili funkcjonariusze warszawskiej Delegatury CBA.

Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko 12 byłym pracownikom Idea Bank S.A., którym zarzucono popełnienie łącznie 15 przestępstw związanych z bezpośrednią sprzedażą obligacji GetBack S.A. Czynności w sprawie prowadzili funkcjonariusze Delegatury CBA w Warszawie.

W wyniku nabycia oferowanych przez oskarżonych obligacji GetBack S.A. 136 klientów banku poniosło szkodę o wartości niemal 17,7 miliona złotych.

Dotychczas w tym wielowątkowym śledztwie prowadzonym przez CBA pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie zarzuty usłyszało już ponad 90 osób.

W październiku 2020 roku w sprawie został skierowany pierwszy akt oskarżenia. Prokuratura Regionalna w Warszawie zarzuciła 16 osobom m.in. oszustwa związane z dystrybucją obligacji GetBack S.A. i certyfikatów funduszy inwestycyjnych, nadużycie uprawnień i wyrządzenie Idea Bankowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach oraz prowadzenie przez ten bank działalności maklerskiej bez wymaganego zezwolenia KNF. Drugi akt oskarżenia został skierowany w styczniu br. i obejmował 11 osób, w tym czterech byłych członków zarządu GetBack S.A. oraz 7 innych osób. Wśród oskarżonych był m.in. były prezes zarządu GetBack S.A. Konrad K., zatrzymany przez CBA w czerwcu 2018 r.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!