Wiadomości

Premier Morawiecki zapowiedział wprowadzenie wyprawek dla każdego dziecka w wieku szkolnym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował podczas konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy, że w 2019 r. ma być w budowie 100 tys. mieszkań z programu Mieszkanie Plus. Zapowiedział również program „wyprawka”, który przewiduje, że każde dziecko w wieku szkolnym będzie otrzymywało 300 zł jako wyprawka przed każdym rokiem szkolnym.

– Dziś spotykamy się tutaj w Warszawie, ale za chwilę tak jak powiedział pan prezes ruszymy w Polskę po to, żeby słuchać ludzi, wiedzieć czego oczekują, jakie są nadzieje które w kolejnych latach powinniśmy spełniać. (…) Możemy to zrobić tylko pracując razem w ramach Zjednoczonej Prawicy. Za to chcę na samym początku podziękować i Jarkowi Gowinowi, i Zbyszkowi Ziobrze, że współpracujemy, bo tylko tak możemy zmieniać Polskę — powiedział premier.

Premier Morawiecki zapowiedział pierwszą z gospodarczych propozycji PiS na najbliższy czas.

– Pierwszym naszym projektem, propozycją, jest niższy ZUS, bardziej proporcjonalny przy niższych przychodach do wysokości 2,5 krotności wynagrodzenia minimalnego, czyli 5300 zł, co się będzie zmieniało oczywiście w kolejnych latach — mówił.

Zaznaczył, że wcześniej „rządzili ci, którzy mieli kamień zamiast serca dla polskich przedsiębiorców”.

– Oni mają tylko jeden program, ten program nazywa się anty-Pis. My też mamy jeden program – on nazywa się Polska. Dlatego ruszamy z naszymi wieloma projektami, kontynuujemy takie wielkie projekty, które też miały być niemożliwe, jak via Carpatia, Centralny Port Komunikacyjny, via Baltica, program „czyste powietrze”, program Mieszkanie+, gdzie w 2019 roku, to jest moje zobowiązanie, będzie w budowie 100 tys. mieszkań z tego programu — zaznaczał premier.

Dodał, że dzisiaj Polska rozwija się dużo lepiej niż wszyscy wcześniej prognozowali.

– Dzięki temu stać jest nas również na wiele programów społecznych, gospodarczych. Nie ma tych pierwszy, bez tych drugich. Wszystko razem będzie nas prowadziło do zwycięstwa — dodał.

Premier zauważył, że program przeciwników politycznych PiS można nazwać umownie „Nic się nie da”.

– No właśnie, 500+ niemożliwe, banki, instytucje finansowe na sprzedaż, stocznie do zamknięcia, cukrownie też na sprzedaż, LOT musi być oddane w obce ręce. Taka była filozofia wcześniej – „weź kredyt, zmień pracę”. My pokazaliśmy, że można mieć zupełnie inną ofertę dla społeczeństwa. My pokazaliśmy, że można zupełnie inaczej prowadzić politykę społeczną i gospodarczą — mówił Mateusz Morawiecki.

Premier przedstawiał plany rządu na najbliższe miesiące. Zapowiedział m.in. pieniądze na wyprawkę szkolną dla dzieci, obniżkę podatku CIT dla małych i średnich przedsiębiorców. Mówił także o programie dostępność+ skierowanym do osób starszych.

– Po pierwsze jest to projekt, który nazywamy „wyprawka”. Otóż chcemy, aby każde dziecko w wieku szkolnym otrzymywało 300 zł jako wyprawka przed każdym rokiem szkolnym. To będzie kolejny wielki, ważny element naszego programu społecznego. Nie będzie tam żadnych warunków – rodzice najlepiej wiedzą, na co wydać pieniądze dla swoich dzieci, bo my ufamy Polakom. To będzie ważny element, który już w najbliższych paru miesiącach zrealizujemy. Punkt drugi – my wszystkie te nasze społeczno-gospodarcze dział prowadzimy dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego i wzrostowi gospodarczemu — mówił.

– Jak Państwo pamiętają, obniżyliśmy podatek CIT z 18 na 15 proc. (..) W roku 2017 podatek Cit wzrósł o 13 proc. A o ile wzrósł podatek CIT przez 8 lat naszych poprzedników? Zero, nic nie wzrósł. (…) Mogę powiedzieć, że dziękuję wszystkim uczciwym przedsiębiorcom, których jest większość. (…) Po raz drugi obniżymy im podatki. Dla wszystkich małych i średnich firm obniżymy podatek CIT z 15 proc. do 9 proc. — dodał.

/TVP Info, wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!