Wiadomości

Premier Morawiecki o dalszym luzowaniu obostrzeń

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jeśli utrzyma się trend poprawy wskaźników dotyczących epidemii, w tym tygodniu rząd może zaproponować kolejne reguły stopniowego otwierania gospodarki – oświadczył w Zabrzu premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki w czasie wizyty w firmie Zarys w Zabrzu stwierdził, że pojawiła się „stabilizacja danych, które są nieco lepsze (…) i mamy ogromną nadzieję, że ten trend będzie kontynuowany”.

– Chcę powiedzieć, że obserwujemy spadek liczby zajętych łóżek, spadek liczby zajętych respiratorów. To jest też dobry sygnał i oby ten trend był kontynuowany, to już w tym tygodniu będziemy chcieli przedstawić kolejne reguły, które będą obowiązywać w najbliższym czasie, tak żeby w delikatny, chirurgiczny sposób, ale jednocześnie krok po kroku otwierać gospodarkę na – mam nadzieję – nadchodzący lepszy czas – mówił szef rządu.

Premier przypomniał, że strategia rządu zakłada utrzymywanie wysokiego poziomu dyscypliny społecznej przy otwieraniu gospodarki.

Na konferencji prasowej w Zabrzu Morawiecki poinformował, że podczas swojego pobytu na Górnym Śląsku uczestniczył w porannych obradach zespołu zarządzania kryzysowego przeciwdziałania COVID–19.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!