Polska Wiadomości

Premier Mateusz Morawiecki zaprezentował nowych ministrów w swoim rządzie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy przeczytać na portalu telewizjarepublika.pl premier Mateusz Morawiecki zaprezentował nowych ministrów w swoim rządzie. Tak jak wcześniej spekulowano, wicepremierem został Jarosław Kaczyński, Przemysław Czarnek stanął na czele Ministerstwa Edukacji i Nauki (wcześniej były to dwa odrębne resorty).

Zmiany nastąpiły także w Ministerstwie Rolnictwa. Nowy resort rolnictwa i leśnictwa objął Grzegorz Puda. Odpowiedzialny za kontakty z samorządami będzie Michał Cieślak.

Do rządu wrócił także lider Porozumienia Jarosław Gowin. Ponownie został wiceprezesem Rady Ministrów, objął również urząd ministra rozwoju, pracy i technologii. Wicepremierami pozostają także Piotr Gliński i Jacek Sasin.

Pozostali ministrowie to ci sami, którzy dotychczas pełnili swoje funkcje. Nie znamy jeszcze nazwiska przedstawiciela Solidarnej Polski w Kancelarii Premiera.

– Zmiany w rządzie mają w mniejszym stopniu charakter personalny, a w większym – strukturalny- poinformował premier Mateusz Morawiecki.

– Nowa struktura rządu ma służyć lepszemu podejmowaniu decyzji, a zasadniczo uspójnieniu pewnych działań w ramach różnych resortów, które będą powiększone w wielu obszarach i w wielu miejscach. Ma służyć temu, żebyśmy znaleźli najlepszą, szybką odpowiedź na czasy, które charakteryzują się ogromnym, ogromnym wyzwaniem. Wyzwaniem, które niesie ze sobą pandemia, ale także proces wychodzenia z niej od strony gospodarczej – wskazał szef rządu.

Morawiecki podziękował także ministrom, którzy odeszli ze stanowisk za ich dotychczasową pracę.

Jak oceniacie nowe zmiany w rządzie?

Źródło: telewizjarepublika.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!