Europa Wiadomości

Premier Izraela Benjamin Netanjahu porównany do Hitlera w niemieckiej prasie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal rp.pl niemieckie gazety”The Hamburger Morgenpost” i “Berliner Kurie” porównały izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu do Adolfa Hitlera. Znalazł się on na liście siedmiu najbardziej szalonych światowych dyktatorów obok takich postaci jak np.  prezydent Zimbabwe Robert Mugabe, prezydent Syrii Baszar el-Asad oraz przywódca duchowy Iranu ajatollah Alim Chamenei.

W artykule pt. “Siedmiu najbardziej szalonych światowych przywódców” pojawiają się Netanjahu, Mugabe, Asad, Chamenei, Kim Dzong Un, Władimir Putin i Rodrigo Duterte. Netanjahu został określony mianem “Führera” –  tytuł ten był używany przez przywódcę III Rzeszy Adolfa Hitlera.

“Długo odmawiał zgody na rozwiązanie zakładające istnienie dwóch państw (Izraela i Palestyny – red.). Kontynuuje budowę izraelskich osiedli (na terenie Autonomii Palestyńskiej – red.) czym prowokuje palestyńskich sąsiadów. Próbował nieskutecznie namówić Obamę do przeprowadzenia ataku powietrznego na irańską infrastrukturę nuklearną. Z Trumpem może mu się jednak udać” – możemy przeczytać w opisie Netanjahu.

Izraelska ambasada i MSZ w odpowiedzi na pytania “The Jerusalem Post” w tej sprawie oceniła, że umieszczanie demokratycznie wybranego przywódcy na liście z dyktatorami jest objawem antysemityzmu.

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!