Wiadomości

Premier Czech: ,,Czechy w żadnym przypadku nie opuszczą swoich sojuszników”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Wszystko uważam za atak na wyśmienicie funkcjonujący blok V4 (Grupa Wyszehradzka), który zmiażdżył uchodźcze kwoty i krytykuje projekt budżetu unijnego skandalicznie proponującego wzrost wydatków na struktury UE po odejściu Wielkiej Brytanii – powiedział premier Czech w rozmowie z lewicowym dziennikiem „Pravo”.

Dziewięcioro europosłów, w tym czworo z kierowanego przez Babisza ruchu ANO głosowała za uruchomieniem art. 7 unijnego traktatu wobec Węgier

– Chcę jednoznacznie zdystansować się od głosowania naszych europosłów. Nie podzielam ich poglądu i sam bym tak nie głosował. Wszystko uważam za atak na wyśmienicie funkcjonujący blok V4 (Grupa Wyszehradzka), który zmiażdżył uchodźcze kwoty i krytykuje projekt budżetu unijnego skandalicznie proponującego wzrost wydatków na struktury UE po odejściu Wielkiej Brytanii” – powiedział premier Czech w rozmowie z lewicowym dziennikiem ,,Pravo”.

– Czechy w żadnym przypadku nie opuszczą swoich sojuszników – zadeklarował polityk.

– Kto wie, czy na podstawie kłamliwych informacji to samo nie może spotkać Czech. Ktoś stale szerzy dezinformacje o tym, że jest u nas jakieś zagrożenie demokracji – dodał.

Babisz przypomniał swoje słowa, że Czechy nie przyjmą ani jednego uchodźcy oraz swoje starania o rozwiązanie impasu w Unii dotyczącego kryzysu migracyjnego. Ujawnił też, że podczas jego niedawnej wizyty w Berlinie kanclerz Niemiec Angela Merkel zapytała, czy Czechy nie mogłyby przyjąć kilku nielegalnych migrantów

– Odpowiedziałem, że nie możemy przyjąć ani jednego – podkreślił.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!