Europa Islam Wiadomości

Prawnicy reprezentujący islamistę chcą pozwać Belgię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal polsatnews.pl prawnicy reprezentujący dżihadystę, trzy wdowy po bojownikach Państwa Islamskiego (IS) i dziesięcioro dzieci chcą pozwać Belgię za to, że jej władze nie podejmują wysiłków, by wszyscy oni mogli powrócić do kraju z Syrii.

Po wybuchu wojny w Syrii udała się tam pewna liczba obywateli belgijskich pochodzenia arabskiego, by walczyć w szeregach Państwa Islamskiego. Cześć mężczyzn zabrała też swoje rodziny.

Media informują, że prawnicy reprezentujący dżihadystę, wdowy oraz dziesięcioro dzieci – Abderrahim Lahlali i Mohamed Ozdemir – zwrócili się do władz belgijskich, aby ich klienci zostali jak najszybciej przetransportowani w bezpieczne miejsce, do Belgii lub jednego z sąsiadujących z Syrią krajów, takich jak Turcja, Jordania lub Liban.

“The Brussels Times” podaje, że chodzi o trzy wdowy po islamistycznych bojownikach: Nadię Baghouri, Jessie Van Eetvelde i Sabah Hammani, terrorystę Adela Mezroui i dziesięcioro dzieci w wieku od 6 miesięcy do 7 lat.

Jak donosi niderlandzki “De Morgen”, prawnicy zagrozili, że jeżeli państwo belgijskie nie podejmie działań w ciągu 15 dni, będą domagali się nałożenia kary wysokości 105 tys. euro (7,5 tys. euro na osobę) za każdy dzień do czasu, aż belgijskie władze nie będą w stanie przetransportować ich klientów do Belgii lub innego bezpiecznego kraju.

Kobiety i dzieci mieszkają obecnie w obozie dla uchodźców Al-Hol w północno-wschodniej Syrii. Ranny Adel Mezroui przebywa w więzieniu kurdyjskiej Al-Hasace.

Według “Het Laatste Nieuws” prawnicy oznajmili, że nie robią tego dla pieniędzy, ale chcą, aby Belgia wypełniła swoje “prawne zobowiązania”.

– Nie chcemy rozmawiać o ich przeszłości – powiedział Lahlali, cytowany przez “De Morgen”. – Ważne jest to, że państwo belgijskie całkowicie zaniedbuje naszych klientów – dodał.

Jak skomentujecie ten absurd?

Źródło: polsatnews.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!