Wiadomości

Prawnicy Ordo Iuris będą reprezentowali dr Bawera Aondo-Akaa, który zamierza pozwać Guya Verhofstadta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Prawnicy Ordo Iuris reprezentować będą polityka Prawicy RP dr Bawera Aondo-Akaa, który zamierza pozwać Guya Verhofstadta za wypowiedź o Marszu Niepodległości. Guy Verhofstadt podczas debaty nt. praworządności w Polsce, która odbyła się 15 listopada w Parlamencie Europejskim powiedział o uczestnikach Marszu: “60 tysięcy faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy przemaszerowało 300 km od Auschwitz”.

Uczestniczący w Marszu Niepodległości, dr Aondo-Akaa poczuł się znieważony tą wypowiedzią i uznał, że jego dobra osobiste zostały naruszone.

Instytut Ordo Iuris, reprezentujący Aondo-Akaa, analizuje obecnie zakres immunitetu europosła Verhofstadta. Rozważane jest m.in. uchylenie immunitetu lub pozwanie polityka w Belgii. Jednym z ustalanych rozwiązań jest także pozwanie Verhofstadta przed sądem polskim.

15 listopada w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata i głosowanie nad projektem rezolucji w sprawie praworządności w Polsce. Instytut Ordo Iuris w przygotowanej analizie szczegółowo odniósł się do zarzutów formułowanych wobec Polski.

/Ordo Iuris, Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!