Wiadomości

Prawie połowa Polaków uważa, że Polskę lepsza przyszłość czeka poza Unią Europejską

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak wynika z najnowszych, zleconych przez Parlament Europejski, badań opinii publicznej Eurobarometr, aż 47% Polaków uważa, że Polskę lepsza przyszłość czeka poza Unią Europejską. To o jedenaście punktów procentowych więcej aniżeli w analogicznym badaniu przeprowadzonym rok wcześniej. Po raz pierwszy w naszym kraju odsetek osób, które uważają, iż poza UE Polskę czeka lepsza przyszłość, jest większy od będących przeciwnego zdania. Tych drugich było bowiem jedynie 45% (spadek o 10 punktów procentowych w stosunku do poprzedniego badania). 8% badanych nie potrafiło udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Należy odnotować, że w żadnym innym kraju członkowskim UE nie odnotowano takiego spadku liczby euroentuzjastów. O osiem punktów procentowych spadł ich odsetek w Irlandii i na Słowacji. Spore spadki (po sześć punktów procentowych) odnotowano też w Hiszpanii i Słowenii. W pozostałych krajach nie odnotowano tak wielkich skoków.

Link do badania:
https://t.co/yzhuNRVpku?amp=1

Euroentuzjaści wpadli w rozpacz… „To jest najbardziej przerażający sondaż jaki zdarzyło mi się widzieć w ostatnim czasie…” – napisał na twitterze Leszek Jażdżewski.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!