Wiadomości

Prawdopodobnie odkryto czwarte szczątki na terenie Westerplatte

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

To jest nowa informacja. Prawdopodobnie odkryliśmy już czwarte szczątki na terenie Westerplatte – oświadczył wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego. Jarosław Sellin przypomniał, że pięć dni temu odkryto „trzecie szczątki – najlepiej zachowane”.

W programie „Koniec systemu” w Telewizji Republika Sellin przypomniał, że badania archeologiczne rozpoczęto na Westerplatte trzy lata temu.

– Były bardzo intensywne – tylko, że były punktowe – wyjaśnił, dodając, że jak dotąd udało się wydobyć „ponad 50 tys. artefaktów, z których kilkanaście tysięcy, bardzo cennych, nadaje się do wystawy w muzeum”.

Sellin poinformował, że archeolodzy we wrześniu weszli na teren, „gdzie Niemcy pochowali tych żołnierzy broniących Westerplatte, którzy zginęli”. Wyjaśnił, że „pięć dni temu odkryto trzecie szczątki – najlepiej zachowane”.

– Cały szkielet z ważnymi elementami umundurowania dobrze zachowanymi polskiego żołnierza – przypomniał. – To jest nowa informacja (…), że prawdopodobnie już odkryliśmy czwarte szczątki – podkreślił.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!