Wiadomości

Pracownicy socjalni fałszowali dokumenty, by odbierać dzieci rodzicom i oddawać w adopcję

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

We Włoszech w miejscowości Bibbiano w Reggio Emilii aresztowano grupę pracowników socjalnych, lekarzy i psychoterapeutów, którzy bezpodstawnie odbierali dzieci rodzicom, by przekazać je za opłatą do adopcji lub rodzin zastępczych. W sumie zatrzymano 16 osób.

Wśród zatrzymanych są również burmistrz i radny miasteczka. W Bibbiano założono regionalne centrum opieki zastępczej dla dzieci – ofiar nadużyć w rodzinie. Aby pozbawić rodziców praw rodzicielskich fałszowano dokumentację. Pracownicy uzupełniali sporządzone przez dzieci rysunki elementami, które mogły wskazywać, że dziecko było wykorzystywane seksualnie lub bite. Stosowano też elektrowstrząsy.

Według śledczych setki tysięcy euro pompowano w programy szkoleniowe realizowane przez organizację non-profit, która świadczyła „usługi psychoterapii zlecane jej przez instytucję, a także na związane z tym konferencje i szkolenia organizowane w terenie”.

Co więcej, niektórzy pracownicy socjalni „otrzymali zlecenia na kursy magisterskie i szkoleniowe zawsze prowadzone przez tę organizację non-profit”. System został skonsolidowany i doprowadził do otwarcia Regionalnego Centrum Specjalistycznego, w celu leczenia traumy dziecięcej wynikającej z nadużyć seksualnych.

Ukryte kamery zainstalowane przez policję w ośrodku zarejestrowały eksperymenty, w których chodziło o wywołanie w dzieciach nienawiści do rodziców lub przekonanie, że rodzice nie żyją. Dwoje dzieci oddanych do rodzin zastępczych padło tam ofiarą gwałtu. Zdaniem prokuratury gang zarobił na procederze kilkaset tysięcy euro.

/IAR, ilfattoquotidiano.it/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!