Wiadomości

Pracowity weekend na granicy. Coraz więcej migrantów próbuje nielegalnie dostać się do Polski z Białorusi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W dniach od 3 do 5 marca ujawniono 280 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przekroczyć polsko-białoruską granicę. Zatrzymano także 4 kurierów – informuje Straż Graniczna.

Zdarzenia zostały odnotowane na odcinkach służbowej odpowiedzialności ośmiu Placówek Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, położonych na granicy z Białorusią. Interwencje prowadzili funkcjonariusze z: Nowego Dworu, Krynek, Narewki, Dubicz Cerkiewnych, Czeremchy, Mielnika, Bobrownik i Białowieży.

Najwięcej prób nielegalnego przekroczenia granicy (130) miało miejsce w sobotę, w piątek takich zdarzeń było – 68, a w niedzielę – 82. Wśród ujawnionych cudzoziemców znajdowali się obywatele wielu państw. Byli wśród nich m.in. obywatele: Afganistanu, Jemenu, Pakistanu, Syrii, Azerbejdżanu, Iraku oraz osoby pochodzące z krajów afrykańskich tj.: Sudan, Komory, Nigeria, Somalia, Burkina Faso, Wybrzeże Kości Słoniowej i RPA. Migranci usiłowali nielegalnie dostać się na terytorium Polski pokonując m.in. wpław rzekę graniczną Świsłocz.

W trakcie minionego weekendu zatrzymano również 4 pomocników w nielegalnym przekroczeniu granicy. Jednego z kurierów przewożących osoby, które nielegalnie dostały się na terytorium Polski zatrzymano w niedzielę, a kolejnych 3 w sobotę. Usiłowali przewieźć w głąb Europy Zachodniej 20 cudzoziemców.

Poniedziałek wcale nie był spokojniejszy…

/Straż Graniczna/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!