Wiadomości

Pożar w Sosnowcu. Mieszkańcy ewakuowani, jedna osoba nie żyje

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jedna osoba zginęła w wyniku pożaru, do którego doszło w nocy z soboty na niedzielę w jednym z mieszkań w Sosnowcu. Na czas akcji służb z budynku ewakuowano siedmiu lokatorów – podały służby kryzysowe wojewody śląskiego.

Jak poinformowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, do pożaru doszło w budynku przy ul. Głowackiego. Zgłoszenie o zadymieniu klatki schodowej na trzecim piętrze dotarło do strażaków przed 3.

„Wewnątrz jednego z mieszkań znaleziono nieprzytomnego mężczyznę. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Na czas działań służb z budynku ewakuowano 7 osób” – podało WCZK.

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach powiedział, że mieszkaniu, w którym znaleziono nieprzytomnego mężczyznę, paliła się wersalka, ogień nie rozprzestrzenił się na inne pomieszczenia.

Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, drzwi mieszkania były otwarte, pożar był już stłumiony, prawdopodobnie przez lokatorów. Jak podaje straż pożarna, ofiara miała 66 lat. Akcja zakończyła się po 5.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!