Wiadomości

Pożar w parafii św. Krzyża w Lublinie, prawdopodobnie to było podpalenie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pożar w parafii św. Krzyża w Lublinie przy ul. Pogodnej 7. – Podejrzewamy podpalenie – powiedział w rozmowie z portalem tvp.info st. kpt. mgr inż. Andrzej Szacoń, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Ogień pojawił się w przedsionku świątyn około godziny 12.30. Na miejsce wysłano trzy zastępy strażaków. – Zniszczeniu uległa kotara z tworzywa sztucznego. Przedsionek jest bardzo okopcony – wyjaśnia nam rzecznik KMPSP w Lublinie i przyznaje, że podejrzewane jest podpalenie.

– Nie było potencjalnego źródła ognia, ani świeczki, ani zwarcia instalacji elektrycznej – wskazuje. Policjanci ustalili, że są świadkowie, którzy widzieli, że chwilę przed pożarem ktoś stamtąd wychodził.

Po godzinie 14 sytuacja była już opanowana. Zakończono oddymianie. Do szpitala odwieziono kobietę, która podczas pożaru znajdowała się w świątyni. Jej życiu nic nie zagraża.

/TVP Info/

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl

Stanisław Michalkiewicz! Stanisław Krajski! Ewa Kurek! Radosław Sikora i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia! Sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!