Wiadomości

Pożar w Nowej Białej. Dziewięć osób trafiło do szpitala

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dziewięć osób poszkodowanych w pożarze we wsi Nowa Biała w pow. nowotarskim trafiło do szpitala. Uszkodzonych przez pożar w większym lub mniejszym stopniu zostało 21 budynków mieszkalnych, 23 budynki gospodarcze zostały spalone doszczętnie lub częściowo.

Na miejsce zdarzenia dotarł wieczorem wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

– Dramatycznie wyglądają niektóre domy, które zostały zniszczone w wyniku pożaru. Najważniejsza informacja to jednak ta, że nikt nie zginął – powiedział podczas briefingu prasowego. Wojewoda zapowiedział, że w niedzielę rano spodziewany jest w Nowej Białej premier Mateusz Morawiecki.

Dziewięć osób poszkodowanych w pożarze we wsi Nowa Biała w pow. nowotarskim trafiło do szpitala. – Są to głównie osoby z lekkimi oparzeniami. Jedna osoba została zabrana przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ponieważ spadła z dachu i złamała kręgosłup – powiedział rzecznik nowotarskiej straży pożarnej Piotr Krygowski.

W akcji gaśniczej wzięło udział sto zastępów straży pożarnej z PSP i OSP z powiatów: tatrzańskiego, nowotarskiego, limanowskiego, suskiego i krakowskiego.

W miejscowej szkole zorganizowany został punkt pomocy. – Większość poszkodowanych osób zadeklarowała jednak, że spędzi noc u swoich rodzin i najbliższych – powiedział Łukasz Kmita.

Pomoc dla poszkodowanych zadeklarowali także właściciele pensjonatów. W gotowości są psychologowie, którzy mogą udzielić wsparcia tym, którzy go potrzebują.

Wojewoda przekazał, że na obecną chwilę nie są znane przyczyny pożaru. Będzie je wyjaśniała powołana do tego celu komisja.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!