Wiadomości

Pożar w Lourdes. Ogień zniszczył cztery Kaplice Światła

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pożar w sanktuarium Matki Bożej z Lourdes we Francji wybuchł w nocy z 9 na 10 lipca. Szybko udało się go ugasić i pielgrzymi nie odnieśli żadnych obrażeń. Jednak w wyniku pożaru połowa kaplic Światła w sanktuarium Matki Bożej z Lourdes została zniszczona.

Wezwani przez służby strażacy szybko ugasili pożar, jednak ogień zdążył całkowicie zniszczyć trzy Kaplice Światła. Łącznie uszkodzone zostały cztery Kaplice Światła oraz figura Matki Bożej, stojąca nad rzeką, zwrócona w stronę Kaplic Światła.

“W nocy z soboty na niedzielę 10 lipca wybuchł pożar w kaplicach światła Sanktuarium. Pożar szybko został opanowany. Nawet jeśli szkody materialne są bardzo duże, 4 kaplice pozostają dostępne dla pielgrzymów chcących zapalić światło” – czytamy na profilu Sankturium w Lourdes na Twitterze.

Z kolei rektor Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes ks. Olivier Ribadeau Dumas napisał, że pożar to “kolejny ciężki cios dla Sanktuarium w Lourdes, które go nie potrzebowało”.

Kaplice światła znajdują się nad brzegiem rzeki, która przepływa przez teren sanktuarium w Lourdes. Są tam od 2018 roku. Kaplice Światła są jednym z najspokojniejszych miejsc skupienia, obok groty objawień Matki Bożej. W dwóch ostatnich kaplicach do tej pory umieszczano najcięższe i największe świece. Każdego roku w Kaplicach Światła zużywa się 380 ton świec.

Służby lourdzkiego sanktuarium oszacowały szkody na nieco ponad 1,5 miliona dolarów. “Chociaż wciąż trwa śledztwo w sprawie przyczyn pożaru, przypadek wydaje się wersją najbardziej prawdopodobną” – podano w oświadczeniu.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!